Asiakkaiden toiveesta jatkamme liikennöintiä koulupäivinä Häijäästä Uotsolan kautta Hämeenkyröön.
Reitti lähtee Häijään ABC:ltä 7:20, Hämeenkyrössä Kirkonkylän kautta Kyröskoskelle
Matkahuollon sivuilta löytyy tarkempi aikataulu ja reitti.
Takaisin Lähdetään Kyröskoskelta klo 15, reitti tietenkin päinvastoin kuin aamulla.
Reitillä aikaisempaa pienempi 17 paikkainen linja-auto
Autossa maksuvälineinä käy käteinen, yleisimmät pankkikortit ja matkahuollon lipputuotteet.